Водяне опалення будинку: необхідне обладнання, переваги та правила

Одним із найпоширеніших варіантів опалення житлових приміщень є водяне. Це означає, що в контурі циркулює вода і вона нагрівається за допомогою електричного, газового або твердопаливного котла.

Така конструкція є найбільш перевіреною та оптимальною практично в будь-яких кліматичних умовах. Пропонується подивитись все для опалення на https://diwal.com.ua для створення надійної системи.

Переваги

Водяне опалення будинку поєднує у собі високий коефіцієнт корисної дії та безпеку процесу. Тепловіддача від батарей та труб висока та рівномірна, що дозволяє швидко, і головне практично однаково обігрівати усі приміщення. Навіть у кімнатах та коридорах, де через радіатори йде зворотний злив води, температура залишається комфортною для людини.

Система дає можливість встановлювати датчики та регулювати температуру носія дуже точно, дозволяючи обігрівати будинок найбільш оптимальним способом, витрачаючи лише необхідну кількість енергії.

Монтаж опалювального контуру ведеться відносно просто, можна уникнути марних втрат тепла, створити розведення виходячи з конкретних особливостей площі і планування приміщень.

Правила

Серед основних вимог до опалювальної водяної системи варто виділити:

  1. Котел підбирається за потужністю виходячи із загальної площі опалювальних приміщень. У цьому випадку враховуються коридори, підсобні приміщення, підвали та тераси. Якщо висота стель вище 350 см, рекомендується враховувати не площу кімнат, але їх об'єм.
  2. Котел ставиться в нижній точці контуру опалення. Для кращої подачі носія, система оснащується циркуляційним насосом.
  3. Є два варіанти опалювального контуру. Якщо йдеться про відкрите, то у верхній точці монтується розширювальний бак. Для закритих систем потрібно установити вакуумний резервуар біля котла, щоб скидати надлишок тиску.
  4. Система опалення може бути одноконтурною, коли використовується тільки для нагрівання повітря в приміщення, та двоконтурної, що застосовується у тому числі для гарячого водопостачання.
  5. Котел до 50 кВт може розміщуватися на кухні або у передпокої, потужніші варіанти – в окремому приміщенні об'ємом не менше 8 м3.
  6. Котел повинен мати природну вентиляцію, або якщо використовується варіант із закритою камерою згоряння – примусову з вулиці за допомогою шлангів.

Існує кілька варіантів розведення труб та радіаторів, вибирається найбільш оптимальний для конкретних умов будинку.

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами