Як встановити тепловий насос: покрокова інструкція та корисні поради

Нові технології отримання енергії привели до появи різноманітних пристроїв для обігріву будівель. Одним із зручних, практичних варіантів може стати тепловий насос.

Він використовує альтернативні види енергії, йому не потрібно паливо у вигляді газу або електрики. Пропонується купити насос на https://eco-servis.com.ua/ua/, де є великий асортимент конструкцій.

Вибір пристроїв

При підборі необхідно врахувати клімат місцевості, матеріал стін, їх товщину і яку температуру потрібно підтримувати в приміщенні. Можна придбати наступний тепловий насос:      

  1. Грунтовий, де тепло беруть від грунту на значній глибині. Цей параметр залежить від конкретного клімату місцевості, сонячної радіації, тривалості і морозності зим. Якщо передбачається купити теплові насоси в Одесі, то глибина залягання не буде великою, адже літо тут довге і спекотне, Сонця буває в достатку. Укладання труб може вестися в горизонтальній площині або у вертикальній. Також залежить віддача енергії від типу грунту, чим він щільніше і вологіше, тим цей показник буде більше.
  2. Колектор на дні ємності з водою або іншою рідиною, яка зберігає свою температуру протягом зими, не замерзає. Іноді вибирають навіть каналізаційні магістралі, щоб встановити там тепловий насос.
  3. Повітряні варіанти можна використовувати тільки там, де немає довгої і морозної зими.

Установка

Виходячи з особливостей клімату місцевості, площі будівлі, яке потрібно забезпечити теплом, вибирається вид насоса і його потужність. Для колектора використовують труби перетином від 25 мм до 40 мм.при укладанні горизонтальним способом їх можна розкладати кільцями, змійкою, при вертикальній установці створюють U-подібну конструкцію або кілька вертикальних труб.

Глибина залягання горизонтальних варіантів повинна бути на метр і нижчою, ніж точка промерзання грунту. Для вертикальних заглиблення може досягати від 20 до 120 метрів.

Розраховується потрібна протяжність труб в залежності від площі будівлі і віддачі породи. Потрібно враховувати, що вода має високу теплоємність, тому загальна площа колектора може бути нижче.

Після монтажу системи труб, їх приєднують до випарника, встановленого в будинку, і вже з нього роблять розводку подачі тепла по всіх приміщеннях.

Варто враховувати, що недолік в кількості труб, або площі колектора, може привести до маленького нагрівання приміщень. Найважливішим фактором при установці стане попередній розрахунок всієї системи, вибір глибини розміщення приймачів тепла.

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами