За якими симптомами можна визначити наявність бруксизму

Бруксизм – це медичний термін, що означає мимовільний скрегіт або стиснення зубів. Найчастіше явлення відбувається уві сні, але може давати про себе знати в період неспання.

Дізнайтеся більш на https://brillant.dental/ про бруксизм, щоб краще зрозуміти особливості такого стану. Часто люди його ігнорують, тому виникають різноманітні ускладнення.

Чому виникає бруксизм?

Такий стан може виникнути через різноманітні причини. Серед розповсюджених моментів:

  1. Стрес та тривога. Нерідко скрегіт зубами має зв'язок з емоційними переживаннями. Це напруга у повсякденності, тривога та постійні стреси, через що щелепи стискаються мимовільно.
  2. Неправильний прикус. Велика кількість людей стикається з аномаліями прикусу. Наприклад, це розбіжність зубних рядів. Неправильне змикання зубів створить додатковий рівень напруги в щелепах, тому активність стане надмірною.
  3. Порушення сну. Бруксизм часто спостерігається у тих людей, які страждають від апное сну чи синдрому неспокійних ніг. Такі стани посилюють рівень навантаження на жувальні м’язи. В результаті виникає скрегіт зубами.
  4. Неправильний спосіб життя. Якщо людина вживає спиртне, занадто багато кофе або курить, може розвиватися бруксизм. До того ж, явище викликає прийом деяких медикаментів.
  5. Генетичні фактори. В деяких випадках бруксизм являється спадковим. Якщо від такого стану страждали ваші близькі люди, він може передатися і вам.

Дізнайтеся подробиці на https://brillant.dental/flyus-prichini-simptomi-stadiyi-ta-likuvannya про бруксизм, щоб своєчасно звернутися до фахівця. Він допоможе позбавитися від явища, яке супроводжується різними ускладненнями.

Як розпізнати в себе бруксизм?

Такий стан супроводжується різноманітними симптомами. Серед найбільш яскравих з них:

  1. Скрегіт зубами. Цей симптом являється найбільш очевидним. Його може помітити ваш партнер по сну вночі.
  2. Біль у щелепах, дискомфорт у м’язах. Через те, що жувальні м’язи постійно напружені, людина стикається з дискомфортом. Болять щелепи, шия та навіть голова.
  3. Пошкодження зубів. Постійний скрегіт призводить до стирання зубної емалі. Можуть з’явитися тріщини та навіть переломи зубів. Ваша посмішка перестане бути привабливою.
  4. Головний біль. Дуже багато пацієнтів з бруксизмом скаржаться на постійний головний біль. В особливості він сильний після пробудження.
  5. Підвищена чутливість. Через те, що зубна емаль пошкоджується, зуби стають більш чутливими до напоїв, гарячих та холодних продуктів.

Варто дізнатися більше на brillant.dental про всі особливості бруксизма. Така проблема вимагає своєчасної допомоги досвідчених фахівців, а схема терапії індивідуальна в кожній ситуації!

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами