Корисні поради щодо встановлення відеоспостереження: що треба знати

Вибір обладнання для системи відеоспостереження – це лише частина завдання, яке має вирішити власник об'єкта. Ефективність системи спостереження багато в чому залежить від якості монтажу.

На думку фахівців https://controlmaster.com.ua критично важливим є правильно розмістити відеокамери, а правильне розміщення безпосередньо залежить від цілей цього спостереження. Спробуємо розібратися із цим питанням докладніше.

Місце встановлення та виконувані завдання

Щоб визначитися з місцем монтажу, ви повинні вирішити, якої мети плануєте досягти. Яка основна функція вашої системи спостереження:

 1. Моніторинг. Об'єкт може займати близько 5% від висоти екрана, можна контролювати все - напрям, кількість і швидкість руху об'єктів.
 2. Виявлення. Об'єкт повинен займати 10% висоти екрана – це дозволяє контролювати присутність людини в зоні спостереження.
 3. Спостереження. Об'єкт повинен займати від 25 до 30% висоти екрана, відрізняються характерні деталі об'єкта, наприклад, одяг.
 4. Впізнавання. Об'єкт повинен займати 50% висоти екрана – це високий рівень визначеності, можна докладно розглянути об'єкт.
 5. Ідентифікація. Об'єкт повинен займати 100% висоти екрана, щоб можна було без проблем ідентифікувати особу.

З огляду на цілі, ви зможете вибрати оптимальне розміщення з урахуванням цих даних.

Тонкощі розміщення камери відеоспостереження

Потрібно визначити конкретну мету для певної камери. Наприклад, є група із 4 камер відеоспостереження, щоб переглядати периметр. І одна з камер для контролю входу до приміщення чи ділянки з можливістю ідентифікації. Ідеально, якщо у вас буде план приміщення або території з розмірами, визначаючи на ньому оптимальні місця розміщення об'єктів, відстані, реєстратора.

Обов'язково потрібно приділити особливу увагу місцям з точками проникнення – це горища, двері та вікна. Щоб забезпечити огляд вікон, необхідно розташувати камеру поперек, щоб пряме сонячне проміння не створювало відблисків на зображенні. Не потрібно направляти камеру на освітлювальне обладнання.

Встановлена повинна бути камера на недоступній висоті, а всі дроти мають бути прихованими. Застосування ширококутної камери мінімізує їхню кількість, так як при правильному розміщенні одна камера може захопити великий об'єм кімнати. Також виділимо основні правила розміщення камер відеоспостереження:

 • монтаж камер завжди проведіть з урахуванням зони видимості, інакше система буде неефективною;
 • ідеальна висота для монтажу камер відеоспостереження на вулиці – від 3 до 4 метрів, а у приміщенні – біля стелі;
 • камера не повинна бути надто помітною;
 • застосовуйте ширококутні камери лише в місцях, де немає довгих алей або коридорів;
 • слід уникнути потрапляння в об'єктив прямих сонячних променів;
 • не встановлюйте камеру у вікнах – це гарантія експозиції;
 • вся проводка при монтажі має бути надійно прихована від третіх осіб;
 • навіть камера відеоспостереження повинна бути додатково захищена;
 • використовуйте виключно спеціально призначені кронштейни.

Все це основні вимоги, які слід враховувати, якщо вирішили провести монтаж системи відеоспостереження. Якщо у вас є можливість, оптимально буде замовити монтаж відеоспостереження у професіоналів – вони чудово знають про всі тонкощі та нюанси проведення монтажу, тому виключена ймовірність помилок при роботі такого обладнання.

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами