Основні рекомендації по посіву гороху і подальший догляд за рослиною

Горох – один з найпопулярніших представників бобових. Йому без перебільшення тисячі років, що тільки доводить його користь для нашого здоров’я.

Вирощування гороху теж не передбачає великих матеріальних витрат, але тільки за умови суворого дотримання певного порядку дій. У статті ми розберемо як вибрати насіння гороху та як його правильно посадити, щоб збільшити ймовірність врожаю.

Якщо ви хочете зайнятися вирощуванням гороху та шукайте надійного постачальника сировини, ми рекомендуємо купить семена на сайте https://demetra-agro.com/, обравши підходяще найменування. Якщо в вас не має відповідного досвіду, ви завжди можете звернутися до фахівця компанії.

Основні рекомендації по посіву

Горох – холодостійка культура. Його сходи здатні витримати заморозки до -8°C, тому багато садівники починають його сіяти досить рано. Оптимальний показник для його посіву – суха земля. Але зазвичай це не раніше кінця квітня. Літній посів гороху може здійснюватися аж до першого тижня липня. Але це актуально лише стосовно скоростиглих сортів гороху.

Горох дуже любить родючу легку землю. Тому на бідній землі його вирощувати не має ніякого сенсу. Йому також протипоказаний надлишок легкодоступного азоту. Якщо у вас є можливість це виправити, врахуйте цей факт під час посіву. Досить вимогливий горох до кількості світла, тому намагайтеся розташовувати його на сонячних ділянках, максимально захищених від вітрів.

Як правильно сіяти горох

Для посіву гороху вам необхідно зробити рядок шириною в межах 20 см. Довжина залежить від кількості насіння та ваших особистих побажань. Якщо рядів буде кілька, відстань між ними має бути не менше 50 см. Далі борозну заповнюють заздалегідь підготовленим компостом та, перемішавши його з землею, вирівнюють.

Далі на відстані близько 3-7 см один від одного розкладаю горошини і, присипавши їх землею, ущільнюють землю зверху. Оптимальна глибина для загортання насіння гороху – приблизно 5 см. Точна цифра залежить від конкретної землі. Наприклад, якщо земля з великою кількістю глини, потрібно закладати глибше, а на легкій піщаній землі насіння загортають дрібніше.

Оптимальна кількість насіння на 1 м2 – 90-140 одиниць. Сходить горох приблизно на 10-15 день після його посіву. Що стосується догляду, то горох невибагливий та не вимагає до себе великої уваги. Весь догляд зводиться до укриття сходів, прополюванні та систематичного поливу.

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами