Що являє собою кабель ВВГ: його особливості та галузі застосування |
Кабель ВВГ — справжній хіт серед усієї кабельно-провідникової продукції. Його використовує більшість електриків, причому для широкого кола завдань. Силовий провід підходить для транспортування струму та його розподілу в електромережах на 220/380 Вольт та 660/1000 Вольт при дотриманні частоти 50 Гц. Найчастіше дроти використовуються у промисловості та будівництві житлових будівель, невеликих будівель. Затребуваність обумовлена великою різноманітністю типорозмірів та технічними властивостями, універсальними для більшості умов використання. Технічні властивості кабелю ВВГ та його розшифровкаСтруктурно кабель ВВГ складається з однієї або декількох мідних жил, кожна з яких має свою ізоляцію, а також загальну полівінілхлоридну оболонку і заповнювача в ній між жилами, виконаного з ПВХ пластикату. Букви маркування відображають цю структуру і деякі властивості кабельного виробу:
Після цієї абревіатури через дефіс можуть бути вказані й інші позначення:
Далі у маркуванні вказуються дві цифри. Перша означає кількість жил, а друга — площа поперечного перерізу кожної з них. Механічні та електричні характеристики кабелю ВВГ:
Розмір електричного опору відрізняється в різних типорозмірів, з кількості жил, площі їх перетину. Зазвичай виробники тестують цей параметр за +20 градусів і вказують відповідне значення в технічних документах. Монтувати кабелі ВВГ під землею можна на глибині до 70 см. При цьому слід укладати в монтажні кабельні канали, гофру або трубу. Це потрібно для того, щоб захистити дроти від дії вологи та механічних впливів, наприклад, переміщення ґрунту, які можуть пошкодити ізоляцію і самі жили. Типорозміри кабелю мідного силового ВВГТипорозмір відображає кількість струмопровідних жил та номінальну площу їх перетину. Число провідників буває від одного до шести, а переріз, як правило, у межах 1,5-260 мм2. Іноді у маркуванні прописують число жил як N+1. Це означає, що у кабелі є допоміжна жила для нейтралі чи заземлення. Комбінацій кількості провідників та їх перетину дуже багато, а найпопулярнішими типорозмірами є такі: 2х1.5, 2х2.5, 2х4, 2х5, 2х6, 3х1.5, 3х2.5 та НГД 3х2.5, 3х6, 3х10, 3х25 , 4х1.5, 4х2.5, 4х4, 4х6 і т.д. В Україні найбільшим та затребуваним виробником кабелів ВВГ є компанія ЗЗЦМ. Під цим брендом випускаються всі типорозміри дроту, причому відповідно до національних стандартів та вимог міжнародної системи ISO. Ще один популярний бренд — LappKabel, який випускає продукцію аналогічної якості. |