Що являє собою кабель ВВГ: його особливості та галузі застосування

Кабель ВВГ — справжній хіт серед усієї кабельно-провідникової продукції. Його використовує більшість електриків, причому для широкого кола завдань.

Силовий провід підходить для транспортування струму та його розподілу в електромережах на 220/380 Вольт та 660/1000 Вольт при дотриманні частоти 50 Гц. Найчастіше дроти використовуються у промисловості та будівництві житлових будівель, невеликих будівель. Затребуваність обумовлена великою різноманітністю типорозмірів та технічними властивостями, універсальними для більшості умов використання.

Технічні властивості кабелю ВВГ та його розшифровка

Структурно кабель ВВГ складається з однієї або декількох мідних жил, кожна з яких має свою ізоляцію, а також загальну полівінілхлоридну оболонку і заповнювача в ній між жилами, виконаного з ПВХ пластикату. Букви маркування відображають цю структуру і деякі властивості кабельного виробу:

  1. На початку немає літери А — це означає, що струмопровідні жили виготовлені не з алюмінію, а з міді.
  2. В — ізоляція кожної жили виконана з ПВХ, або коротко – вінілу.
  3. В — загальна оболонка теж вінілова.
  4. Г — для кабелю не передбачено зовнішнє покриття, що бронює, тому він гнучкий і має невелику вагу.

Після цієї абревіатури через дефіс можуть бути вказані й інші позначення:

  1. ХЛ — модифікація, яка зберігає стабільність роботи навіть за температури до -60 градусів.
  2. Т — тропічна версія, яка витримує вплив цвілевих грибків.
  3. П — кабель із плоским перетином, а не круглим.
  4. LS — при горінні дає невелику кількість диму.
  5. LT — при горінні гази, що виділяються, мають невисоку токсичність.
  6. N — нульова жила, зазвичай позначена синьою оболонкою.
  7. нг — оболонка негорюча, може оплавитися, але не підтримує горіння. Клас негорючості позначають літерами від A до D. Чим вища позиція літери, тим вищий і клас.
  8. мп, мн, мж — жила складається з кількох дротів.
  9. ож — жила складається з одного дроту.
  10. з — між жилами простір заповнено вінілом чи гидрофобным складом.
  11. Ре жила для заземлення, найчастіше зелена або жовта.

Далі у маркуванні вказуються дві цифри. Перша означає кількість жил, а друга — площа поперечного перерізу кожної з них.

Механічні та електричні характеристики кабелю ВВГ:

  1. Напруга в мережі зі змінним струмом має бути не більше 660 Вольт, а з постійним — не більше 1000 Вольт.
  2. Нормальна частота в мережі — в межах 50 Гц.
  3. Монтувати кабелі ВВГ, не прогріваючи заздалегідь, можна за температури повітря не нижче -15 градусів. Якщо працювати без прогріву в морозніших умовах, ізоляція стане крихкою, а значить трісне при найменшому механічному впливі — згинанні, тиску і т.д.
  4. При короткому замиканні ВВГ витримує короткочасне нагрівання до 160 градусів. При цьому струми короткого замикання можуть впливати не більше 5 секунд.
  5. Робоча температура для стандартних кабелів — від -50 до +50 градусів. Короткий час допустиме підвищення температури довкілля до +80 градусів.
  6. Працює за вологості до 98%.
  7. Радіус вигину має бути не менше ніж 10 діаметрів дроту.
  8. Термін служби за дотримання правил монтажу — не менше 30 років.

Розмір електричного опору відрізняється в різних типорозмірів, з кількості жил, площі їх перетину. Зазвичай виробники тестують цей параметр за +20 градусів і вказують відповідне значення в технічних документах.

Монтувати кабелі ВВГ під землею можна на глибині до 70 см. При цьому слід укладати в монтажні кабельні канали, гофру або трубу. Це потрібно для того, щоб захистити дроти від дії вологи та механічних впливів, наприклад, переміщення ґрунту, які можуть пошкодити ізоляцію і самі жили.

Типорозміри кабелю мідного силового ВВГ

Типорозмір відображає кількість струмопровідних жил та номінальну площу їх перетину. Число провідників буває від одного до шести, а переріз, як правило, у межах 1,5-260 мм2. Іноді у маркуванні прописують число жил як N+1. Це означає, що у кабелі є допоміжна жила для нейтралі чи заземлення. Комбінацій кількості провідників та їх перетину дуже багато, а найпопулярнішими типорозмірами є такі: 2х1.5, 2х2.5, 2х4, 2х5, 2х6, 3х1.5, 3х2.5 та НГД 3х2.5, 3х6, 3х10, 3х25 , 4х1.5, 4х2.5, 4х4, 4х6 і т.д.

В Україні найбільшим та затребуваним виробником кабелів ВВГ є компанія ЗЗЦМ. Під цим брендом випускаються всі типорозміри дроту, причому відповідно до національних стандартів та вимог міжнародної системи ISO. Ще один популярний бренд — LappKabel, який випускає продукцію аналогічної якості.

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами