Водостійкий і вологостійкий ламінат для ванної кімнати

Ламінат - одне з найнадійніших і найпрактичніших підлогових покриттів.

Його можна використовувати абсолютно в будь-яких приміщеннях: у спальні, вітальні, кухні та навіть ванній! Щоправда, там, де є висока ймовірність потрапляння на підлогу води, слід використовувати вологостійкий ламінат. Купити ламінат вологостійкий можна і інтернет магазин «Твоя кімната».

Слід розуміти, що волога і вода - суть не одне й те саме. Вода має агресивний характер, вона проникає в будь-які щілини і довго не висихає. Для захисту від неї необхідна міцна і монолітна поверхня. Волога ж практично статична, вона з'являється на поверхні і швидко випаровується, не потрапляючи в складнодоступні місця.

Але волога має здатність накопичуватися, і за певних умов вона перетворюється на воду. Важливо не допускати цього у квартирі й оперативно розсіювати вологу в повітрі.

На даний момент існує три види ламінату, які можна використовувати в складних місцях:

  • Водостійкий. Його створюють з міцної деревоволокнистої плити, покритої гарячим воском. Завдяки цьому після укладання ви отримуєте монолітне підлогове покриття, яке здатне витримувати довготривалий контакт з водою.
  • Вологостійкий. Цей вид ламінату практично нічим не відрізняється від звичайного, за винятком того, що при його виготовленні використовується не ДСП, а HDF (плита високого тиску). Завдяки щільній основі матеріал абсолютно не боїться вологи. Як правило, у розрізі цей матеріал має зелений колір.
  • Водонепроникний. Це підлогове покриття здатне витримати навіть повноцінне затоплення без жодних наслідків. Його виробництво вперше налагодили бельгійці в 2007 році, але широкого поширення матеріал не набув через свою дорожнечу і неекологічність. Його виробляють із полівінілхлориду (PVC), а стики захищають еластичним герметичним ущільнювачем. По суті, гнити в такому ламінаті просто нема чому.

Зверніть увагу: вологостійкий ламінат має хороші антибактеріальні властивості. У ньому також не заводиться грибок.

Вологостійкий ламінат прекрасно підходить для оформлення ванної

Звичайно, це твердження справедливе тільки для якісного матеріалу. Останнім часом на ринку з'явилося дуже багато азіатських підробок. Наприклад, китайці просто фарбують ДСП у зелений колір, симулюючи таким чином використання HDF-плити. Тому вибирайте товар тільки в перевірених магазинах!

Водонепроникний ламінат, крім перерахованих вище недоліків, має ще кілька: відверто бідний вибір кольорів, недовговічність і високий ступінь стирання. Використовувати його в житлових приміщеннях не рекомендується. Для будинку краще вибрати водостійкий ламінат.

Класи матеріалу

Ламінат, стійкий до води, ділиться на ті ж класи, що і звичайний. Його можна спокійно використовувати і в приміщеннях з малим навантаженням, і в прохідних місцях. Правильно підібране й укладене підлогове покриття служитиме роками, не завдаючи господарям жодного клопоту!

Перед покупкою обов'язково продумайте, де саме лежатиме ваш ламінат. Якщо ви плануєте укласти його в гардеробній або коморі, то вам підійде найдешевший 31 клас. Його можна використовувати і в спальні, якщо на підлозі планується розмістити килим.

Для місць із середньою прохідністю рекомендується використовувати 32 клас матеріалу (спальня, вітальня, кабінет). Водостійкий і вологостійкий ламінат 32 класу можна укласти у ванну і туалет - він гарантовано витримає будь-які навантаження.

33 клас застосовується в місцях з підвищеним навантаженням. У квартирі це кухня, коридор. Деякі виробники випускають 34 клас матеріалу, але це хитрий маркетинговий хід. Насправді цей клас не зареєстрований в EPLF (асоціації європейських виробників ламінату для підлоги).

Технічні особливості

Міцність і зносостійкість ламінату безпосередньо пов'язані з товщиною захисного шару і основи. У малопрохідних місцях рекомендується використовувати дошки товщиною в 6-7 мм. Для приміщень із середнім навантаженням підходить матеріал товщиною 8-10 мм, з підвищеним - 10-12 мм.

Зверніть увагу: що товщий ламінат, то міцніші в нього замки і довший термін його експлуатації. При цьому захисний шар зазвичай має мінімальну товщину.

Вологостійкий ламінат у ванну кімнату випускається на основі HDF. Це аналог MDF, але з ще більш щільною структурою. Матеріал виробляють з дерев'яних, пластикових і металевих волокон, щільно спресованих одне з одним при високій температурі. Фактично, в результаті цієї операції виходить моноліт, який додатково покривається спеціальними смолами, що надійно запечатують пори HDF.

Як вибрати?

Ми рекомендуємо обирати матеріал, орієнтуючись не тільки на колірну гаму і клас, а й на його безпеку. Ламінат - досить екологічний матеріал. Усі серйозні виробники надають на нього сертифікати відповідності та санітарний висновок, у якому вказується необхідна інформація.

Найважливішим параметром вважається вміст у підлоговому покритті формальдегіду - його виділення не має перевищувати 0,12 мг на метр кубічний. Намагайтеся купувати матеріал у великих гіпермаркетах - зазвичай вони працюють тільки з перевіреними виробниками. Не економте і не купуйте китайські «аналоги» - дуже великий ризик потрапити на низькоякісний товар.

Укладання

Перед укладанням підлогового покриття необхідно добре підготувати наявну поверхню. Вона має бути рівна і суха. Обов'язково використовуйте підкладку під ламінат - розстеліть її по всій площі і за необхідності зафіксуйте двостороннім скотчем.

У разі потреби вирівняйте основу:

  • бетонні підлоги вирівнюють піщано-цементною стяжкою або спеціальними самовирівнювальними сумішами;
  • дерев'яні підлоги можна вирівняти, уклавши на них листи фанери або ДСП. Слідкуйте, щоб на стиках не виникав перепад висот.

Під час укладання залишайте по периметру щілину між покриттям і стінами в 5-10 мм для температурного розширення і вентиляції. Додатково рекомендується обробляти замки герметиком - він не тільки надає конструкції міцності, а й захищає їх від проникнення вологи. Якісно укладений ламінат гарантовано прослужить вам не менше 10 років.

Догляд

Водостійкий ламінат для ванної кімнати не вимагає якогось особливого догляду - його досить просто протирати вологою шваброю і не допускати, щоб калюжі довго стояли на поверхні. Рекомендується раз на три роки додатково затирати шви між дошками спеціальними мастиками - вони продовжать термін служби вашого підлогового покриття на 20-30%. Намагайтеся не використовувати при очищенні матеріалу абразивні мийні засоби, оскільки тверді частинки можуть дряпати і пошкоджувати захисний шар.

Ось, в принципі, і все, що вам необхідно знати про це практичне і надійне підлогове покриття. Пам'ятайте: правильно підібраний і укладений ламінат не боїться вологи, але й допускати застою калюж на поверхні не варто!

 
Plitki.com © 2013-2015 «Узнай о плитке все»
Копирование материалов и статей запрещено.
Связь с нами